понеділок, 30 грудня 2024 р.

Зимова круговерть

Новий рік… Це свято, на яке чекають і дорослі, і діти. І хоча сьогодні через війну святкового настрою практично немає, надія на світле майбутнє та здійснення бажань живе в душі кожного українця. Тож нехай Новий рік виконає головне бажання мільйона українців - принесе нашій країні перемогу і довгоочікуваний мир. …Я хочу миру і достатку, Та тиші вдень і уночі. Щоб скінчилась війна спочатку, Прийшли в оселю сівачі Й на щастя хату засівали, На добру долю й на життя… (Н.Красоткіна «Скоро Новий рік») В Крижопільській бібліотеці для дітей ми підготували новорічні куточки «
». Завітайте до нас і знайдіть для себе спокій, радість, тепло, позитивні емоції і… гарну книгу. Чекаємо, друзі, на вас!

вівторок, 17 грудня 2024 р.

Зима… За вікном бррр… Але наші читачі завжди із задоволенням приходять в нашу затишну бібліотеку. У нас же це місце зустрічі і простір для навчання, кімнати для натхнення та ігор, читання та відпочинку. І ми, працівники бібліотеки, завжді раді нашим юним користувачам і чекаємо їх з нетерпінням.

четвер, 12 грудня 2024 р.

Книги-новинки

Друзі! Мерщій до нашої бібліотеки – ми отримали чудові літературні новинки! Новорічні книжкові «подарунки» (комікси, оповідання, казки, фентезі, дитячі детективи… українських та зарубіжних письменників) чекають на вас!

вівторок, 10 грудня 2024 р.

Ти – людина, значить, маєш права!

10 грудня світова спільнота відзначає День прав людини. Дату було обрано на честь ухвалення та проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав - епохального документа, в якому було проголошено невід'ємні права, притаманні кожній людині незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, майнового становища. В Крижопільській бібліотеці для дітей оформлено перегляд літератури «Ти – людина, значить, маєш права!». Завітайте до нас та ознайомтеся з тематичними виданнями, ми чекаємо на вас.

понеділок, 2 грудня 2024 р.

Зупинимо СНІД – поки він не зупинив нас!

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше проголосили 1-го грудня 1988 року Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Цього дня у всьому світі говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДу була задумана весною 1991 року, її ідея належить художникові Франку Муру. В Крижопільській бібліотеці для дітей підготовлено тематичну добірку "Зупинимо СНІД – поки він не зупинив нас!", завітайте до нас й отримайте інформацію про хворобу, її наслідки, лікування, профілактику та багато іншого.

субота, 23 листопада 2024 р.

Голодомор 1932-1933 років – біль серця всієї України

На місто падає імла. Звичайний день. Осіння сутінь. І вогник тягнеться до скла – Минулим, нинішнім, майбутнім. І вже на відстані руки Незримі тіні проростають. І прокидаються свічки Очима тих, кого не стало… (М. Брацило «День пам’яті») В історії нашого народу є чимало подій і дат, спогади про які щоразу пронизують серця гострим болем. Одна з таких скорботних дат - День пам’яті жертв голодоморів, який у цьому році припадає на 23 листопада. У XX ст. українці пережили три голодомори: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 років. Та саме Голодомор 1932 – 1933 років Верховна рада України в 2006 році визнала геноцидом українського народу. «Голодомор 1932-1933 років – біль серця всієї України» - година памяті, яка присвячена висвітленню цій теми, усвідомленню його трагізму у долі рідного народу.

середа, 20 листопада 2024 р.

Права дитини у малюнках

Щороку, 20 листопада, в день річниці прийняття Конвенції про права дитини, Україна відзначає Всесвітній день дитини. І сьогодні, в часи війні в нашій країні, ця тема набуває неабиякої актуальності. Ми усвідомлюємо: яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослої опіки й уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки. В Крижопільській книгозбірні підготували бібліотечні розмальовки «Права дитини у малюнках», які із задоволенням розфарбовували наші юні користувачі. У цей день ми вітаємо всіх наших дітей, вітаємо тих, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнюють благополуччя підростаючого покоління, сприяють розвитку здорових стосунків і взаєморозумінню в цьому юному середовищі. Зі святом, друзі!

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Цей дивний ґудзик…

16 листопада відзначають незвичайне свято - Всесвітній день ґудзиків, який був заснований американською організацією «National Button Society» ще у 1938 році. Історія ґудзиків має довгу історію, якій уже багато тисяч років. У наш час ґудзики перебувають майже на межі існування - не існування. Крім ґудзиків, ми маємо багато інших форм з’єднання одягу: липучки, кнопки, застібки-блискавки… Тому ґудзик знову став виконувати одну зі своїх початкових ролей - декору одягу. А ще їх використовують для творчості: аплікації, плетіння, вишивки… В Крижопільській бібліотеці для дітей пройшла година творчості «Цей дивний ґудзик…». Діти ознайомилися з цим цікавим аксесуаром, відгадували загадки і, головне, створили чудову осінню композицію з ґудзиків.

субота, 26 жовтня 2024 р.

Чарівний мовограй

Чи в радості, а чи в журбі, Ти поклонишся знову й знову Тому, хто виплекав в тобі Оцю співучу рідну мову. Народ цю мову прикрашав, Беріг від роду і до роду. І в ній відбилася душа Мого великого народу. (М. Пироженко «Рідна мова») 27 жовтня. День української писемності та мови. Земля українська стародавня, така ж давня і наша мова. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова - це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури. Весь світ віддає шану Т. Шевченкові та І. Франкові, Лесі Українці та М. Коцюбинському, Г. Сковороді, І. Котляревському та багатьом іншим майстрам слова, що довели милозвучність та багатство української мови. До свята в Крижопільській бібліотеці для дітей було проведено літературну ігротеку «Чарівний мовограй». Різноманітність конкурсних ігор сподобалась нашим користувачам: діти із задоволенням співали українську пісню «Червона калина» і весело грали у гру «Так чи Ні», складали «Розірвані прислів’я» і відповідали на мовні питання. Цікаво пройшла гра «Доповни словечко» та утворення нових слів із букв слова «Шоколадка». Маємо надію, що юні читачі отримали позитивні емоції, гарний настрій і нові знання.

понеділок, 21 жовтня 2024 р.

Зірка Мензатюк: «…Щастя – досяжне, просто треба вміти його відчувати»

Як зацікавити книгою найменших читачів? Як закохати в читання підлітків? Відповіді на ці питання безперечно знає талановита письменниця Зірка Мензатюк. Народилася Зірка Захаріївна 21 жовтня 1954 р. Писати почала, коли вчилася у другому класі. Після школи був факультет журналістики Львівського університету імені І. Франка. З 1995 р. Зірка Мензатюк - член Національної Спілки письменників України. У 1990 р. видавництво «Веселка» випустило її першу книжку казок «Тисяча парасольок», слідом за цим в кигарнях з'явилися книги для найменших читачів - «Мільйон мільонів сестричок», «Київські казки», «Як до жабок говорити», «Макове князювання». Якщо ж говорити про твори для більш дорослої аудиторії, то не можна не згадати повість «Як я руйнувала імперію», що вийшла в 2014 році. Захопливою та водночас пізнавальною є трилогія «Таємниця козацької шаблі», «Дике літо в Криму» та «Відчайдушні вершники», в яких серед пригодницького сюжету розкриваються важливі історичні факти. До 70-річчя письменниці, бібліотека рекомендує перегляд – Зірка Мензатюк: «…Щастя – досяжне, просто треба вміти його відчувати», тож запрошуємо наших читачів поринути в захопливий світ читання!

четвер, 17 жовтня 2024 р.

«Кращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими». Оскар Вайлд

Оскар Вайлд видатний ірландський поет, драматург, прозаїк, а ще й казкар. Його казки це маленьке диво у світі турбот та проблем. Захоплюючі, добрі, чуттєві, вони змушують щиро радіти та сумувати разом з героями. Написані легко та дуже символічно, кожна історія являє собою оригінальну літературну казку, що здатна вразити до глибини душі кожного, хто бодай раз розгорнув книгу з творами Оскара Вайлда. До 170-річчя письменника в бібліотеці оформлено огляд «Кращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими». Оскар Вайлд. Завітайте до нас, чудові книги чекають на вас.

пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

Всесвітній день дівчаток

11 жовтня весь світ святкує День дівчаток. Всесвітній день дівчаток було встановлено у грудні 2011 року Генеральною Асамблеєю ООН, мета якого було привернути увагу до проблем, з якими стикаються маленькі дівчатка у своєму житті. Це дискримінація і насильство, стереотипи і гендерна нерівність… Так, не можна залишати такі проблеми без уваги. Це важливо і це допомагає виробити відповідні підходи, адже крихітний світ дівчаток, як втім і світ будь-якої дитини, це те середовище, де формується і закладаються унікальні основи нашого дорослого світу, а він як відомо далекий від досконалості. Щоб зберегти його - необхідна наша увага, наша участь, турбота і наш захист, розуміння і співпереживання. І наш власний світ стане трішки краще, світліше і набагато більш радіснішим. В бібліотеці оформлено тематичну добірку «Де є ви – там світить сонце!», завітайте до нас і отримайте задоволення від «спілкування» з чудовими книжками.