субота, 23 листопада 2024 р.

Голодомор 1932-1933 років – біль серця всієї України

На місто падає імла. Звичайний день. Осіння сутінь. І вогник тягнеться до скла – Минулим, нинішнім, майбутнім. І вже на відстані руки Незримі тіні проростають. І прокидаються свічки Очима тих, кого не стало… (М. Брацило «День пам’яті») В історії нашого народу є чимало подій і дат, спогади про які щоразу пронизують серця гострим болем. Одна з таких скорботних дат - День пам’яті жертв голодоморів, який у цьому році припадає на 23 листопада. У XX ст. українці пережили три голодомори: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 років. Та саме Голодомор 1932 – 1933 років Верховна рада України в 2006 році визнала геноцидом українського народу. «Голодомор 1932-1933 років – біль серця всієї України» - година памяті, яка присвячена висвітленню цій теми, усвідомленню його трагізму у долі рідного народу.

середа, 20 листопада 2024 р.

Права дитини у малюнках

Щороку, 20 листопада, в день річниці прийняття Конвенції про права дитини, Україна відзначає Всесвітній день дитини. І сьогодні, в часи війні в нашій країні, ця тема набуває неабиякої актуальності. Ми усвідомлюємо: яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослої опіки й уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки. В Крижопільській книгозбірні підготували бібліотечні розмальовки «Права дитини у малюнках», які із задоволенням розфарбовували наші юні користувачі. У цей день ми вітаємо всіх наших дітей, вітаємо тих, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнюють благополуччя підростаючого покоління, сприяють розвитку здорових стосунків і взаєморозумінню в цьому юному середовищі. Зі святом, друзі!

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Цей дивний ґудзик…

16 листопада відзначають незвичайне свято - Всесвітній день ґудзиків, який був заснований американською організацією «National Button Society» ще у 1938 році. Історія ґудзиків має довгу історію, якій уже багато тисяч років. У наш час ґудзики перебувають майже на межі існування - не існування. Крім ґудзиків, ми маємо багато інших форм з’єднання одягу: липучки, кнопки, застібки-блискавки… Тому ґудзик знову став виконувати одну зі своїх початкових ролей - декору одягу. А ще їх використовують для творчості: аплікації, плетіння, вишивки… В Крижопільській бібліотеці для дітей пройшла година творчості «Цей дивний ґудзик…». Діти ознайомилися з цим цікавим аксесуаром, відгадували загадки і, головне, створили чудову осінню композицію з ґудзиків.