вівторок, 22 жовтня 2019 р.

Привіт, Хелловін!

Хелловін – одне з найдавніших язичницьких свят, яке дожило до наших днів, має багату цікаву і символічну історію. Народився Хелловін у сиву давнину в цивілізації давніх кельтів – народу, який колись населяв більшу частину Європи. Це свято настільки глибоко прижилось у свідомості кельтського народу, що з приходом християнства його вже неможливо було викорінити. Тож замість нього зробили християнське свято, яке назвали – «Днем всіх святих», як данину пам’яті всім померлим святим минулого. «День всіх святих» на давній англійській мові звучав як: «All Hallows Even», саме звідси і пішла сучасна назва Hallowenn (Хелловін).
Головний символ Хелловіна – голова-ліхтар, зроблений з гарбуза, із запаленою свічкою всередині. Насправді довгий час для цього імпровізованого ліхтаря використовували ріпу. Усе почалося з казки: один коваль ніяк не міг потрапити в рай через своє вихваляння. Ось і бродив бідолаха цілу вічність у темряві, поки не взяв ріпу і не засунув в неї палаючий шматок вугілля. Після заснування британських колоній гарбуз став більш доступним і замінив ріпу. Помаранчеві красуні набагато більші у розмірах, ліхтарі з них виходять яскравішими. Люди на це свято також прикрашають свої оселі та будівлі. Діти, переодягнені у костюми відьом, піратів, вампірів, монстрів та інших «темних» сил, запалюють ліхтарики та йдуть до сусідів і знайомих. Вони весело «випрошують» цукерки та солодощі. Господарі заздалегідь готують для дітей гостинці, таким чином «відкупаючись» від «злих духів».
Хеловін обожнюють всі, хто полюбляє страшні історії та різні жахливчики. Але що робити, якщо фільми жахів вже всі передивились, а на вечірку йти бажання немає? Тоді саме час засісти за книги. А що може бути більш підходящим, аніж підбірка літератури, яку ми підготували для вас у нашій бібліотеці. Поринути в моторошну атмосферу і відчути дух свята допоможе саме вона. Тож чекаємо на Вас!








Немає коментарів:

Дописати коментар